אודותי

Screenshot_139נעים להכיר, רחל שירה חכמון
יועצת ומנחה לבריאות טבעית – ליישום הלכה למעשה

שלום , ונעים להכיר, שמי רחל שירה חכמון ואני יועצת ומנחה לבריאות טבעית . אני מאמינה שתזונה טבעית יכולה להיות די פשוטה ואפילו מעשית ופרקטית.
כל מה שצריך , הוא את הידע הנכון, הכנה, תכנון, וקצת רצון טוב . למעשה הקמתי את האתר הזה כדי לעזור לך ולרכז במקום אחד את כל העצות והפתרונות שיעזרו לך ליישם ולהתמיד באורח חיים בריא .

כיועצת לבריאות טבעית הוסמכתי ע"י הרב יובל הכהן אשרוב, ובשנים האחרונות אני מנהלת את מרפאת אילה של הרב אשרוב, בקליניקה שרואה מאות מטופלים בשנה . בתפקידי אני גם מרכזת את מסלול להכשרת יועצי בריאות טבעית במכללת אילמה . ומורה מן המניין במסלול הזה.

במסגרת עבודתי אני נחשפת  לקשיים שעולים אצל אנשים ונשים ליישום תזונה בריאה בבית, ובקושי להתמיד באורח חיים בריא. מטבעי אני אדם פרקטי ויישומי, ולכן העבודה שלי מול המטופלים היתה תמיד לתת מענה מעשי לקשיים האלה. במשך השנים הצטברו אצלי המון עצות פתרונות וידע באיך להתמיד ולעבור בקלות לאורח חיים בריא , ואת הניסיון הזה אני רוצה לתת לך, בתוכנית לימוד מפורטת ביותר, שתיתן לך מענה לכל השאלות שעולות בדרך להשגת המטרה שלך, נהל חיים בריאים, מלאי אנרגיה וחיוניות.

אתר "בריאות טבעית הלכה למעשה" הוא למעשה כיתת לימוד וירטואלית, דרכו אני מעבירה הדרכות לאורח חיים בריא, שנוגעות בכל רובד שיכול לסייע ולתמוך בתהליכים הטבעיים של הגוף, והביא אותו לבריאות הטבעית.

מהי בריאות טבעית

בריאות טבעית היא שיטה שתומכת בעיקרון שהגוף יכול לרפא את עצמו. שיטת התזונה בבריאות הטבעית היא טבעונית, ומבוססת על התהליכים הטבעיים על פיהם פועל הגוף. העיקרון הבסיסי אומר שהגוף יהיה בריא עם ניתן לו את ה"דלק" הנכון הדרוש לו. כלומר את הויטמינים והמינרלים שדרושים לו.
ולכן שיטת הבריאות הטבעית היא לא "עוד" שיטה או דיאטה, מדובר בהוראות הפעלה של הגוף שלנו. ואם נפעיל נכון בס"ד גם הבריאות הגוף יפעל נכון, ולא יגיע לידי חולי או עלייה במשקל.

 הייעוץ לבריאות טבעית

בכל פגישת ייעוץ אני עורכת שיחה מאוד מעמיקה עם המטופלת כדי להבין מרכיבי אורח חייה, שבסיומה אני מאבחנת את הגורמים השורשיים, שמביאים אותו לידיי חולי.
המטרה שלי בכל ייעוץ היא לעזור למטופלת להסיר את גורם המחלה, ולהוביל אותו להקניית הרגלים בריאים באורח החיים.
לאחר שמטופלת קיבלה תפריט אישי, אני נותנת לה גישה לכל הדרכות הוידאו שלי ולתכני תוכנית הלימודים האינטרנטית, "תפריט יומי בריא ומאוזן"

תוכנית הלימודים "בריאות טבעית הלכה למעשה" מלמדת

א. לבנות תפריט לבד
ב. איך לארגן סדר יום תזונתי בריא ומתוכנן.
ג. לקבל טיפים למצבי משבר, איך להתמודד עם נפילות.
ד. מאגר תפריטים פשוטים טעימים, וקלים להכנה, לפי חלוקה יומיומית/חודשית. ושיהיו מגוונים.
ה. איך להתמיד בתזונה נכונה
ו. איך לנהוג נכון עם בני המשפחה (בעל ילדים) בתקופת המעבר לתזונה בריאה
ה. איך להביא לשיתוף פעולה מצד הילדים הבררניים(מבחינה תזונתית)
ז. הסבר מפורט על עקרונות ויישום שיטת הבריאות הטבעית (צרופי מזון נכונים +שילובים אפשריים)
ח. פתרונות לתזונה מחוץ לבית. ולסדר יום עמוס
ט. איך לעבוד על הרגלים נכונים באכילה
י. ידע שיבסס את הבטחון שהתזונה שהן מכינות נותן למשפחה את כל הויטמינים ומינרלים הדרושים כדי לשמור על הבריאות.
יא. מידע על מה לאכול?, ממה להמנע, ומה המינון הנכון לכל סוג של מאכל ומאכל?
יב. פיתרונות והסבר איך להתמודד עם בעיית הריסוסים במזונות החיים
יג. פיתרונות להתמודדות עם בעיית ההתמכרות לסוכרים, מתוקים ופחמימות
יד. לדעת אך להתנהל נכון בכלכלת בית בריאה, ולהוזיל את עליות המזון הבריא

במסגרת התוכנית מקבלים תמיכה וליווי צמוד שנעשה ע"י התכתבות במיילים ושיחת טלפון חודשית.
(אין צורך בשיחות טלפון קבועות, כי כל המידע והתשובות נמצאות בתוכנית הלימודים, ובמיילים אני זמינה באופן קבועה ושוטף)

***

***
המומחיות שלי

המומחיות שלי היא הגישה הפרקטית שלי ליישום של התפריט היומי והמאכלים הבריאים. אני מאמינה שכאשר מתמצאים ביתרונות ובחסרונות של המזונות השונים אפשר בקלות להתמיד באורח חיים בריא וכך כל אשה יכולה בדרך הזו לבנות לבד תפריט יומי בריא ומאוזן המותאם לטעמים והרצונות שלה ושל בני משפחתה, והמעבר לאורח חיים בריא, נעשה בנעימות ובקלות .