פנתה אליי אם דאוגה וסיפרה כי בנה בן ה שלוש וחצי בריא בד“כ, אבל בחורף הוא מקבל חום ונזלת באופן תכוף. ברונכיטיס היא בת בית אצלה לפי הגדרתה.

שאלתה:

“אני יודעת שהחום והנזלת והשיעול , הינם חלק מתהליך הריפוי של הגוף . אך אין לי את הביטחון לחכות לסיום תהליך הריפוי ללא תרופות. לרוב אני הולכת עם הילד לקופת החולים או מזמינה רופא, והוא כמובן נותן תרופות . איך אני יכולה להשאיר את הילד בחום ובמחלה ללא טיפול? אולי יש סכנה שהמחלה תסתבך ? מצד שני אני יודעת שהתרופות מזיקות. אשמח לדעת איך להתחזק בטיפול טבעי לבני”.

שאלה זו הינה שאלה שמציקה להרבה הורים.

על מנת שאשיב עליה באופן יסודי בחרתי להעלות את תשובתו של יצחק בן אורי ז”ל :

אם הילד חולה לעיתים קרובות, ומקבל נזלת חום ושיעול יותר מפעם בחורף, הרי זה יכול להיגרם בגלל אחת מהסיבות הבאות:

א. תזונה גרועה המכילה יותר מידי עמילנים, ממתקים ומוצרי חלב.

ב. חוסר אוורור של חדר השינה.

ג. לבוש חם מדי בחורף.

ד. שימוש בתרופות, או בוויטמינים סינטטיים המרעילים את הגוף ומחלישים את כושר     ההסתגלות לשינויי מזג האוויר.

ה. מתח נפשי רב הגורם למערכת עצבים לקויה, מה שמביא להחלשה של המערכת החיסונית.

 ועכשיו נסביר.

הבריאות הינה מצב טבעי של הגוף והוא תמיד ישאף לחזור למצב של בריאות. תופעות המחלה, כמו נזלת ושיעול, הינן פעולות של הפרשה וניקוי עצמי של הגוף . כשנותנים תרופה לילד, שיש לו מחלה אקוטית כמו נזלת או שפעת, הדבר גורם להפסקת תהליך הניקוי הטבעי. זו מעין התערבות בתהליכי הריפוי של הגוף. כאשר מתערבים ומפריעים, הגוף מפסיק את התהליך ונכנס למשטר חירום של אכסון הרעלים, אותם רצה להפריש במקומות שיגרמו לגוף הכי פחות נזק. זאת, על מנת לחזור ולטפל ברעלים האלו בזמן אחר. למעשה, הפסקת תהליך הניקוי הטבעי של הגוף ע“י תרופות גורם להעמקת המחלה.

התוצאה היא, שמנזלת פשוטה אנו מקבלים מחלות כרוניות. אם בכל פעם שהגוף ייצא לפעולת ניקוי אנו נעצור את הניקוי והגוף יאגור רעלים , הפעולה הבאה של הגוף תהיה יותר חזקה ואגרסיבית , כדי לאפשר לגוף להוציא את כמות הרעלים שהצטברה.

יוצא מכאן ששימוש בתרופות גורם להארכת והחמרת המחלה.

חשוב לזכור תמיד, שתהליכי חילוף החומרים והריפוי אצל ילדים הינם מהירים ביותר, ואם ניתן לילד לעבור את החום , נקבל ילד בריא יותר, עם מערכת חיסונית חזקה וטובה יותר.

למה זקוק ילד חולה?

כל מה שילד חולה זקוק לו, הם ימים אחדים של מנוחה מוחלטת. כאשר יש חום אין לתת שום מזון חוץ ממים. כשהחום יורד ועדיין יש סימפטומים אחרים, יש להמשיך במיצי פירות. בתזונה של פירות אפשר להמשיך במקרה הצורך אפילו שבוע שבועיים (אם הסימפטומים לא עוברים). בדרך כלל, צריך צום של יום או יומיים כדי שהחום יירד.

עצה לאימהות שאין להן ביטחון בגישה הטבעית לריפוי מחלות

פשוט לכו לרופא , קבלו את האבחון וההמלצות, ואח"כ תפעלו לפי הבנתכן ומצפונכן. אמא יקרה סמכי על החוש האימהי שלך ועל הטבע…בורא עולם נתן לגוף שלנו את כל הכלים כדי להיות בריא . תני לו לעשות את העבודה.