פנתה אליי אם דאוגה ומספרת כי בנה בן ה שלוש וחצי, בד"כ ילד בריא, אבל בחורף הוא מקבל חום ונזלת באופן תכוף. ברונכיטיס היא בת בית אצלה לפי הגדרתה.

שאלתה:

"אני יודעת שהחום והנזלת והשיעול , הינם חלק מתהליך הריפוי של הגוף . אך אין לי הביטחון, לחכות לסיום תהליך הריפוי, ללא תרופות. לרוב אני הולכת עם הילד לקופת החולים או מזמינה רופא, והוא כמובן נותן תרופות . איך אני יכולה להשאיר את הילד בחום ובמחלה ללא טיפול? אולי יש סכנה שהמחלה תסתבך ? מצד שני אני יודעת שהתרופות מזיקות. אשמח לדעת איך להתחזק בטיפול טבעי לבני".

שאלה זו הינה שאלה שמציקה להרבה הורים.

על מנת שהשיב עליה באופן יסודי בחרתי להעלות את תשובתו של יצחק בן אורי ז"ל :

אם הילד חולה לעיתים קרובות, ומקבל נזלת חום ושיעול,יותר מפעם בחורף, הרי זה יכול להגרם בגלל אחת הסיבות הבאות:

א. תזונה גרועה המכילה יותר מידי עמילנים, ממתקים ומוצרי חלב.

ב. חוסר איוורור של חדר השינה.

ג. לבוש חם מידי בחורף.

ד. שימוש בתרופות, או בויטמינים סנטטיים המרעלים את הגוף ומחלישים את כושר ההסתגלות לשינויי מזג האויר.

ה.מתח נפשי רב הגורם למערכת עצבים לקויה המביאה להחלשת של המערכת החיסונית.

ועכשיו נסביר.

לתת תרופה לילד שיש לו מחלה אקוטית כמו נזלת או שפעת, גורמת להפסקת תהליך הניקוי הטבעי של הגוף. תופעות המחלה כמו נזלת ושיעול הינן פעולות של הפרשה וניקוי עצמי של הגוף . הבריאות הינה מצב טבעי של הגוף . הגוף תמיד שואף לחזור למצב של בריאות. הפסקת תהליך הניקוי הטבעי של הגוף ע"י תרופות גורם להעמקת המחלה. זו מאין התערבות בתהליכי הריפוי של הגוף. וכאשר מתערבים ומפריעים הגוף מפסיק את התהליך ונכנס למשטר חרום של איכסון הרעלים שאותם רצה להפריש במקומות שיגרמו לגוף הי פחות נזק. וזאת על מנת לחזור ולטפל ברעלים האלו בזמן אחר.

התוצאה היא שמנזלת פשוטה אנו מקבלים מחלות כרוניות, אם בכל פעם שהגוף יצא לפעולת ניקוי אנו נעצור את הניקוי והגוף יאגור רעלים , הפעולה הבאה של הגוף תהיה יותר חזקה ואגרסיבית , כדי לאפשר לגוף להוציא את כמות הרעלים שהצטברה.

יוצא מכאן ששימוש בתרופות גורם להארכת והחמרת המחלה.

חשוב לזכור תמיד שתהליכי חילוף החומרים והריפוי אצל ילדים הינם מהירים ביותר, ואם ניתן לילד לעבור את החום , נקבל ילד בריא יותר, עם מערכת חיסונית חזקה וטובה יותר.

למה זקוק ילד חולה?

כל מה שזקוק ילד חולה הוא ימים אחדים של מנוחה מוחלטת. כאשר יש חום אין לתת שוב מזון חוץ ממים. כשהחום יורד ועדיין יש סימפטומים אחרים, יש להמשיך במיצי פירות. בתזונה של פירות אפשר להמשיך במקרה הצורך אפילו שבוע שבועיים (אם הסמפטומים לא עוברים) בדרך כלל צריך צום של יום או יומיים כדי שהחום יירד.

עצה לאמהות שאין להן ביטחון בגישה הטבעית לריפוי מחלות

 פשוט לכו לרופא , קבלו את האבחון וההמלצות, ואח"כ תפעלו לפי הבנתכן ומצפונכן. אמא יקרה סמכי על החוש האמהי שלך ועל הטבע…בורא עולם נתן לגוף שלנו את כל הכלים כדי להיות בריא . תני לו לעשות את העבודה.