ירקות ירוקים עליים הם מהמזונות החשובים והמומלצים ביותר לפי עקרונות הבריאות הטבעית. למעשה הם חלק בלתי נפרד משיטת הריפוי של הבריאות הטבעית. צריכה של ירקות עליים בסלטים ובמיצים על קיבה ריקה מביאים לשיפור בבריאות הנובע מהפעילות של הכלורופיל המרוכז הנמצא בהם שגורם להפרשת פסולת מהגוף.

תחושת האנרגיה וההתחזקות תגיע כעבור 2-4 שבועות כאשר הגוף מתחיל להתחזק. הביטוי בשיפור הבריאות יראה בבדיקות הדם והשתן. שיפור ברמת ההמוגלובין בדם, בתפקודי הכבד, ירידה בלחץ דם גבוהה, ברמת הכולסטרול, ירידה בסימיני דלקת פרקים , שיפור נוסף שמגיע כבונוס הוא שיפור ניכר בתפקודי מערכת העיכול , הפחתה במחלות הצטננות, ירידה בעייפות ועלייה ברמה האנרגטית.

לא אחת עולה השאלה אצל המטופלים – אבל מה עם הריסוסים? איך אפשר לצרוך כל כך הרבה ירקות עליים כאשר אנחנו יודעים מהחקלאים מרססים  אותם מאוד מאוד. כדי שיעמדו בדרישות ההכשרים ללא תולעים.

שאלה זו גם הטרידה את הרב יובל הכהן אשרוב, שנוהג להמליץ על שתיית מיצים ירוקים לצד סלט גדוש  מנפלאות הבריאה , כמו חסה, פטרוזליה, וכוסברה  ןעוד.

כאן התערבה יד ההשגחה. מה שאנו קוראים  סיעתא דשמיא .

הרב יובל הכהן אשרוב קיבל מידע על חברה שמגדלת ירקות עלים בגידולי מים , ועיקר ההתמחות שלה היא לגדל את הירק ללא תולעים אך גם בשימוש בהדברה אורגנית , המגובה בשימוש כימי מינורי בלבד.  והוא כאיש מעשה אמיתי – הלך לבדוק, מה שניקרא לראות בעניים.

חברת עלי בודק מקיבוץ בארות יצחק – מגדלת ירקות עליים כמו חסה, פטרוזליה, כוזברה, שמיר, סלרי, בזילקום, עירית , חסה אדומה, בצל ירוק ומנגולד, בגידול הידרופוני – גידול על מצע מים.

בעלי החממות משקיעים את זמנם ומרצם לנושא הגידול הביולוגי – ללא ריסוסים זה מספר שנים. זה מספר שנים. הם מחזיקים בקיבוץ בארות יצחק במרכז הארץ 6 חממות , והם בהחלט עם הפנים קדימה להגדלת מספר החממות , עקב הגידול בדרישה.

הרב אשרוב אכן התרשם מהגידולים שחוץ מזה שהם נקיים מריסוסים, הירקות נקיים מחלות, הירק מגיע טרי ישר מן הקטיף וטעמו משובח.- כמו הטעם של החסה של "פעם".

גידולי הירק הם בהשגחת הרבנות למהדרין ירושלים ובהשגחת המכון לתורה והארץ של הרב אפרתי.

נושא חשוב נוסף לפני שמסיימים:

איזו מכונת מיצים מומלצת לשימוש לסחיטת המיצים הירוקיפ: אני ממליצה על מכונת מיצים BREVILLE 95. שעליה תוכלו לקבל פרטים ע"י לחיצה על הקישור.

אז זהו. אפשר לצורך ירקות עליים ירוקים גם ללא ריסוסים!! עם ירק עלי בודק. אהה !! עוד נושא חשוב אחד : איך אפשר להשיג את הירקות העליים ללא ריסוסים של עלי בודק אתם שואלים?

עלי בודק מגיעים באזורי חלוקה מרכזיים . מרכז הארץ ,ירושלים, וצפון הארץ , ניתן להזמין את הירקות העליים בהזמנות מרוכזות .

מפיץ אזור צפון : יהודה 052-7160129

מפיץ אזור ירושלים :

מפיץ אזור מרכז.