השאלה שחוזרת על עצמה כמעט מידי יום היא, האם שיטת הבריאות הטבעית עוזרת לרפא את מחלת הסכרת, הקרונס, דלקת פרקים , פסוריאזיס או כל מחלה אחרת ממנה סובל השואל.

חשוב לי להבהיר  עיקרון יסוד בבריאות הטבעית.

שיטת הבריאות הטבעית אינה מטפלת במחלות. היא מטפלת באדם עצמו.

המטרה שלי ביועצת לבריאות טבעית היא לעלות על שורש הבעיה שהביאה את האדם " לחלות במחלה ממנה הוא סובל". והסוד טמון בתהליכים הפיזיולגים והכימיים של מערכות  הגוף , עלינו להבין מדוע  מדוע בחר הגוף להגיב כפי שהגיב.

כאשר המקור לחולי מובן , על החולה לדאוג להסיר את הסיבה, שהיא מהמקור לפגיעה באיכות החיים . ועליו לעזור לגוף להתחזק ולרפא את המחלה. את זה עושים על ידי לימוד הפנמה ויישום של עקרונות הבריאות הטבעית, וקיום אורח חיים בריא ומתוקן.

.עקרונות הבריאות הטבעית כוללים  מספר יסודות :

*  כללים לאכילה נכונה – מתי לאכול,  איך לאכול,  ומה לאכול

* מנוחה ורוגע נפשי 

* מנוחת הנפש – הרפיה,  נשימות נכונות   * התעמלות מרפאה  – יוגה, פלדנקרייז- צ'י קונג

*  טיפולים  תמיכה לגוף – כמו טיפולי מים, טיפולי שמש, מסאג, כוסות רוח.

כאשר מתחילים ליישם את העקרונות הבריאות הטבעית עוזרים לגוף להתחזק מנצלים את כל היסודות הגלומים במזון מערכת העיכול עושה את עבודה נאמנה , והגוף ממלא את מאגרי האנרגיה שלו, ויתחיל לעסוק בריפוי עצמי.

ולכן אין רלוונטיות לשאלה האם הבריאות הטבעית מרפאה מחלה זו זו.  אנו מבינים שהעבודה שלנו היא לעזור לגוף להגיע לאיזון וממילא כל חוסר איזון יגיע לפיתרון.

השאלה היחידה שנותרת היא האם יש לגוף את מלא כוחות הריפוי? האם יכולת הריפוי המלאה לא ניפגעה? ברור שהתשובה לשאלה זו היא אינדיבידואלית לכל אחד.

זה תלוי בזמן המחלה, בתורשה של האדם , ובכמויות הרעלים שהכניס לגופו.

מניסיוני יכולה לומר לכם שבכ 95% מהמקרים אנשים שלמדו יישמו והיו חזקים ברצון שלהם להרפא זכו להטבה משמעותית באיכות חייהם . ואחוז ניכר מהם זכה להגיע לריפוי השלם.